Lokalna Strategia Rozwoju 2007-2013

Funkcjonowanie LGD

Katalogi wydane przez LGD

Multimedia

 
 

Piszą o Nas

Produkty Tradycyjne Podbabiogórza

       BUGLE ZEMBRZYCKIE
 
 

 

LGD na Dniach Gminy Budzów

W dniach 17-18 sierpień 2019 w Budzowie odbyły się obchody Dni Gminy Budzów. Sobotnie popołudnie zostało przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy.  Najmłodsi wzięli udział w animacjach pt.: „Kopalnia Marzeń”. Natomiast  sobotni wieczór dedykowany był młodzieży i dorosłym. Gwiazdą wieczoru był koncert kultowego zespół „Czerwone Gitary”. Pierwszy dzień imprezy zakończył festyn z zespołem „Contraband”.  Drugi dzień „Dni Gminy Budzów” rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dożynkowa.  Po części dożynkowej na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta „Sygnał” z Budzowa oraz Bieńkówki. Orkiestry, zaprezentowały utwory zarówno z dziedziny muzyki rozrywkowej i tanecznej, jak również muzyki poważnej wspaniale bawiąc zgromadzoną publiczność.

 Kolejnym punktem programu był występ Zespołu Regionalnego „Budzowskie Kliszczaki”, który swoim repertuarem przybliżył piękno góralskiego tańca i czar muzyk ludowej. Ostatnią grupą, która w tym dniu wystąpiła na budzowskiej scenie był duet  „Andrea Lattari & Matteo Mazzucca Italiani Veri”. W wydarzeniu brało udział także Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”, które przygotowało stoisko informacyjne specjalnie na tę okazję. Na stoisku można było wziąć udział w konkursach i grach ekologicznych, uzyskać informację na temat działalności Stowarzyszenia, okolicznych gmin objętych Lokalną Strategią Rozwoju, a także otrzymać materiały dotyczące dofinansowania na utworzenie oraz rozwój przedsiębiorstwa, w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dodatkowymi atrakcjami Dni Gminy Budzów było m.in. wesołe miasteczko, konkursy z nagrodami, czy stoiska gastronomiczne.

 

Wirtualna Ścieżka przez Podbabiogórze

Projekty zrealizowane "Nabory zwykłe"

Projekty zrealizowane "Podbabiogórskie Szachowiska"

Sklepik Babiogórski

 

Projekty współpracy

KUCHNIA - projekt współpracy

Ważne linki

 

 

 

PARTNERZY

 

 

 

 

6866344


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 Operacja mająca na celu sprawne Wdrażanie LSR "Podbabiogórze" na lata 2014-2020, w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR "Podbabiogórze" oraz zrealizowany Plan Komunikacji