Lokalna Strategia Rozwoju 2007-2013

Funkcjonowanie LGD

Katalogi wydane przez LGD

Multimedia

 
 

Piszą o Nas

Produkty Tradycyjne Podbabiogórza

       BUGLE ZEMBRZYCKIE
 
 

 

Impreza „Czar smaków i czasów minionych”

Beneficjent:

Skansen  w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej (Gmina Bystra – Sidzina)


Tytuł:

Impreza „Czar smaków i czasów minionych”.


Cel operacji:

Celem imprezy jest aktywizacja lokalnej społeczności poprzez organizację imprezy kulturalnej „Czar smaków i czasów minionych”.


Realizacja operacji obejmowała:

Zorganizowanie imprezy w celu podniesienia jakości życia poprzez organizację związaną z promocją dziedzictwa tradycji i kultury naszego regionu. Przybyli goście mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach artystyczno - muzycznych oraz poznania tradycji kulinarnych naszego regionu z możliwością degustacji przygotowywanych przez siebie potraw. Uczestnicy podczas imprezy wzbogacili się w nowe doświadczenia płynące z naszych tradycji oraz spędzili aktywnie i pożytecznie czas. Warsztaty tradycyjnego gotowania skupiały bardzo dużo uczestników, przygotowywane potrawy tradycyjne zachęcały do czynnego zaangażowania uczestników w ich przygotowaniu i smakowaniu. Uczestnicy poznali sposoby przygotowania potraw z naszego regionu. Warsztaty pszczelarskie przyciągały wielu uczestników, przedstawiały właściwości i możliwości produktów pszczelarskich. Uczestnicy poznali pozyskiwania miodu jak i wosku pszczelego, zapoznali się z właściwościami zdrowotnymi i kosmetycznymi. Realizacja operacji obejmowała obsługę fotograficzną całej imprezy, nagłośnienie części artystycznej  oraz wydanie 200 ulotek i plakatu informujących o imprezie.


Wartość całkowita operacji:

6 255,50zł


Kwota dofinansowania w ramach Leadera:

4 848,00 zł


Czas trwania realizacji operacji:

03.04.2013 r. – 07.03.2014 r.Wirtualna Ścieżka przez Podbabiogórze

Projekty zrealizowane "Nabory zwykłe"

Projekty zrealizowane "Podbabiogórskie Szachowiska"

Sklepik Babiogórski

 

Projekty współpracy

KUCHNIA - projekt współpracy

Ważne linki

 

 

 

PARTNERZY

 

 

 

 

6272155


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 Operacja mająca na celu sprawne Wdrażanie LSR "Podbabiogórze" na lata 2014-2020, w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR "Podbabiogórze" oraz zrealizowany Plan Komunikacji